• კახეთის პოლიციამ ქურდული სამყაროს საქმიანობის მხარდაჭერისთვის 1 პირი გამოავლინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მიმდინარე წლის 30 მარტს, 1990 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ბ.ძ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ბ.ძ.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, რევოლვერი და 5 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს. პოლიციის მიერ ასევე, ნივთმტკიცებად ამოღებულია მობილური ტელეფონი, რომლის საშუალებითაც გამოიკვეთა, რომ ბრალდებული კავშირში იყო ქურდული სამყაროს წევრებთან და მათი საქმიანობის მხარდაჭერის მიზნით დანაშაულებრივ საქმიანობას ახორციელებდა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული უკავშირდებოდა საზღვარგარეთ მყოფ „კანონიერ ქურდებს“, აქტიურად მონაწილეობდა პირადი კონფლიქტებისა თუ ფინანსური დავების „ქურდული წესით“ გადაწყვეტაში.
აღნიშნულ საქმეზე ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბ.ძ.-ს ბრალი სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში, სისხლის სამართლის კოდექსის 223-ე ტერცია მუხლის მეორე ნაწილით წარედგინა, რაც „ქურდული სამყაროს’’ საქმიანობის მხარდაჭერას გულისხმობს.

• Kakheti police exposed 1 person for supporting the activities of the “Thieves Wo...
The employees of Akhmeta police division of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative activities, detained previously convicted B.Dz. (DoB 1993) in March 30 of the current year, on charges of illegal purchase and possession of firearms.
During the personal search and search activities held in the detainee’s residential house, the law enforcement officers seized a revolver and 5 cartridges as evidence. The police also seized a mobile phone as evidence, through which it was established that the accused was in contact with members of the “Thieves’ World” and was engaged in criminal activities in order to support them.
The investigation established that the accused person was in contact with "thieves in law" abroad, and actively participated in the so-called criminal skirmishes for settling issues related to personal conflicts or financial disputes.
As a result of the complex operational measures and investigative actions carried out within the frames of the mentioned case, the accused person was additionally charged at the penitentiary facility under Article 223 of the Criminal Code, which implies supporting the activities of the "thieves' world".