• კახეთის პოლიციამ ოჯახში ძალადობის, მუქარის და არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი სქე...
კახეთის პოლიციამ ოჯახში ძალადობის, მუქარის და არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი სქესობრივი დანაშაულის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ოჯახში ძალადობის, მუქარის და არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი სქესობრივი დანაშაულის ბრალდებით, 1990 წელს დაბადებული გ.ი. ლაგოდეხში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, არასრულწლოვანი შვილების თანდასწრებით, მეუღლის მიმართ სისტემატურად ახორციელებდა ფსიქოლოგიურ ძალადობას და დანის დემონსტრირებით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა მას. გ.ი. არასრულწლოვან შვილებზეც ძალადობდა.
გამოძიებით ასევე დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თავის ოჯახში სტუმრად მყოფი 10 წლის გოგონას მიმართ სქესობრივი დანაშაული ჩაიდინა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11'-151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით, 126'-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა," "ბ" და "გ" ქვეპუნქტებით და 137-ე მუხლის მე-4 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Kakheti Police detained one person for violence, threat and sexual offence commi...
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained G.I. (DoB 1990) in Lagodekhi for domestic violence, threat and sexual offence committed against an under-aged person.
Investigation established that in presence of his under-aged children, detainee psychologically abused his spouse on the regular basis and threatened with liquidation under the pressure of the knife. G.I. also abused his son.
Investigation stablished that detainee sexually abused 10-year old girl who was guesting at detainee’s house.
Investigation is in progress under the article 11-151, II part, sub-paragraph “D”, article 126 II part, sub-paragraphs “A” “B” and “C” and article 137, IV part, sub-paragraph “D” of the Criminal Code of Georgia.