• კახეთის პოლიციამ ოჯახში ძალადობის და არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი სქესობრივი დ...
კახეთის პოლიციამ ოჯახში ძალადობის და არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი სქესობრივი დანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული, საგამოძიებო და საპროცესო ღონისძიებების შედეგად, თელავის მუნიციპალიტეტში 2 პირი: 1996 წელს დაბადებული ი.უ. და 1995 წელს დაბადებული ა.ნ. დააკავეს.
ი.უ.-ს წინასწარი შეცნობით ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობა ედება ბრალად, რაც 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს. ა.ნ. კი ბრალდებულია წინასწარი შეცნობით 16 წლის ასაკს მიუღწეველ არასრულწლოვანთან სქესობრივი დანაშაულის ჩადენაში, რაც 7-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თელავის მუნიციპალიტეტში ა.ნ.-ს სქესობრივი კავშირი ჰქონდა 2006 წელს დაბადებულ არასრულწლოვანთან. აღნიშნულის შესახებ ცნობილი გახდა არასრულწლოვნის ოჯახის წევრებისთვის, რის შემდეგაც გოგონაზე ძმამ რამდენჯერმე ფიზიკურად იძალადა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 140-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Kakheti police detained two persons for domestic violence and sexual offence aga...
Kakheti police detained two persons for domestic violence and sexual offence against an under-aged person
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative, investigative and procedural activities detained two persons in Telavi municipality: I.U. (DoB 1996) and A.N. (DoB 1995).
I.U. is accused of knowingly committing violence against an under-aged family member on purpose, which envisages up to three years of imprisonment, while A.N. is charged with sexual offence committed against a person who has not reached the age of sixteen. The committed crime envisages from 7 to 9 years of imprisonment.
Investigation established that A.N. had sexual relations with an under-aged person born in 2006 in Telavi Municipality. The fact became known to family members of the minor, after which the young female was physically assaulted by the brother several times.
Investigation is in progress on the fact of domestic violence and sexual offence against an under-aged person, article 1261 II part, sub-paragraph “A” and article 140, I part of the Criminal Code of Georgia.