• კახეთის პოლიციამ ოჯახის წევრების მიმართ ჩადენილი მძიმე დანაშაულებისთვის 1 პირი დ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული დ.გ. დააკავეს.
მას ბრალად ედება გენდერის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით მეუღლის გაუპატიურება, არასრულწლოვნის თანდასწრებით მეუღლის არაერთგზის ცემა, მუქარა, თვითმკვლელობამდე მიყვანა და წინასწარი შეცნობით თოთხმეტი წლის ასაკს მიუღწეველი შვილების მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედება.
დანაშაულები 10-დან 13 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
საქმეზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებებით დადგინდა, რომ ბრალდებული დ.გ. საკუთარ მეუღლეზე -1993 წელს დაბადებულ თ.ც.-ზე, გენდერის ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით, ფიზიკურად და ფსიქოლოგიურად სისტემატურად ძალადობდა. გარდა ამისა, ბრალდებული მეუღლეს მისი სურვილის საწინააღმდეგოდ სქესობრივი კავშირის დამყარებას აიძულებდა, ხოლო არასრულწლოვანი შვილების მიმართ გარყვნილ ქმედებებს ახორციელებდა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11'-137 - მუხლის მე-3 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით, 11'-126 -ე მუხლის მე- 2 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით, 11'-151 -ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით, 11'-115 -ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 11'-141 -ე მუხლის მე- 2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained D.G. (DoB1982), as a result of a complex investigation.
D.G. is accused of raping his spouse on the grounds of gender intolerance, repeated beating in the presence of a minor, incitement to commit suicide and lewd act against children under the age of fourteen with prior knowledge.
The committed crime envisions from10 to 13 years of imprisonment.
The investigation of the case revealed that the accused D.G. systematically abused his spouse - T.C. (DoB1993) both physically and psychologically on the grounds of gender intolerance. In addition, the accused person forced his wife to sexual intercourse against her will, while committing lewd acts against minors.
Investigation is in progress under Article 11'-137 - Part III, Subparagraph "E" of the Criminal Code of Georgia, Article 11'-126, Part II, Subparagraph "E", Article 11'-151 - Part II subparagraph "D" Article 11'-115, Part II, Subparagraph "A" and Article 11'-141, Part II, Subparagraph "F" of the Criminal Code of Georgia.