• კახეთის პოლიციამ მუქარის ბრალდებით იორმუღანლოში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მუქარის ბრალდებით იორმუღანლოში 1 პირი - 1985 წელს დაბადებული შ.ი. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 3 სექტემბერს, ღამის საათებში, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტში, თანასოფლელს - 1979 წელს დაბადებულ ფ.მ.-ს სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენა და დანის გამოყენებით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
სამართალდამცველებმა შ.ი. დანაშაულის ჩადენის დღესვე, კახეთში დააკავეს.
სიცოცხლის მოსპობის ან ჯანმრთელობის დაზიანების მუქარის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 151-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Kakheti Police detained 1 person in Iormughanlo on the fact of threat
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative measures, detained in Iormughanlo one person - Sh.I. (DoB: 1985) on the fact of threat.
The investigation established that on September 3 of the current year, in Sagarejo Minicipality, the accused verbally abused a fellow villager F.M. (DoB: 1979) and threatened to kill him with a knife.
Law enforcers detained Sh.I. on the day of crime in Kakheti.
Police conducted interrogations regarding the incident and relevant expertises were appointed.
Investigation is in progress on the fact of threat of death or bodily injury (part 1 of the Article 151 of the Criminal Code of Georgia).