• კახეთის პოლიციამ მიმალვაში მყოფი მსჯავრდებული დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, მიმალვაში მყოფი მსჯავრდებული ა.ა. ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
თბილისის სააპელაციო სასამართლოს გამამტყუნებელი განაჩენის გამოცხადების შემდეგ, მსჯავრდებული სოფელ უზუნთალის მიმდებარედ არსებულ ტყეში მიიმალა.
2019 წლის 5 ივლისს, 58 წლის ა.ა. პოლიციამ არასრულწლოვანთან სექსუალური ხასიათის ქმედების განხორციელების ბრალდებით დააკავა.
მიმდინარე წლის 1 ოქტომბერს, თბილისის სააპელაციო სასამართლომ გააუქმა გურჯაანის რაიონული სასამართლოს გამამართლებელი განაჩენი და ა.ა. დამნაშავედ ცნო 138-ე მუხლის მესამე ნაწილის ,,გ" ქვეპუნქტით (სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედება, ჩადენილი ძალადობით და წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვნის მიმართ) გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენაში.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and search activities detained A.A. in Lagodekhi municipality, who has been avoiding criminal justice.
After the verdict of guiltiness was announces by the Court of Appeals, detainee headed to the direction of the forest located in vicinities of Uzuntali forest. 58-year old A.A. was detained by police on July 5, 2019 for committing violent act of sexual nature.
On October 1, the Court of Appeals changed the decision of Gurjaani Court and found A.A. guilty of the crime, under the article 138, III part, sub-paragraph “C” (violent act of sexual nature, committed on purpose against an under - aged person).