• კახეთის პოლიციამ ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - ცხელ კ...
კახეთის პოლიციამ ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - ცხელ კვალზე დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნეს. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დაკავებულია 1 პირი - 1993 წელს დაბადებული მ.ხ.
დანაშაული 7-დან 15 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თანასოფლელს - 1977 წელს დაბადებულ ა.უ.-ს, სადღესასწაულო სუფრაზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, გულმკერდის არეში ცივი იარაღით დაზიანებები მიაყენა და მიიმალა. დაჭრილი გადაყვანილია საავადმყოფოში და შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
პოლიციამ ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე დააკავა. ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა.

• Kakheti police solved case of wounding in Lagodekhi municipality- one person det...
Kakheti police solved case of wounding in Lagodekhi municipality- one person detained as a result of immediate activities
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-investigative activities solved the case of wounding that took place in Lagodekhi municipality. On the fact of the attempted premeditated murder, one person – M.Kh. (DoB 1993) has been detained.
Investigation established that detainee, after the conflict that took place during the festive dinner, inflicted injuries with a cold steel to his co-villager A.U. (DoB 1977). The wounded person was transferred to the hospital and provided relevant medical treatment.
Police managed to detain the accused person several hours later, on the territory of Lagodekhi municipality. The weapon of crime - knife was seized as evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder, article 19-108 envisaged by the Criminal Code of Georgia.