• კახეთის პოლიციამ ყვარლის მუნიციპალიტეტში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი გახსნა - დაკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ყვარლის რაიონული სამმართველოს და გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული ა.ე., ყაჩაღობის ბრალდებით, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 20 თებერვალს, ყვარლის მუნიციპალიტეტში, მოქალაქის კუთვნილ სურსათის მაღაზიაში შეიჭრა, მაღაზიის მეპატრონეს ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, ცივი იარაღით სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა და ყაჩაღურად გასტაცა 1500 ლარი, ოქროს ბეჭედი, მობილური ტელეფონი და სიგარეტები, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო ყაჩაღური გზით დაუფლებული თანხა და მობილური ტელეფონი. ერთ-ერთი ლომბარდიდან, ასევე, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია ოქროს ბეჭედი.

• Kakheti Police solved the case of armed robbery in Kvareli municipality- one per...
The officers of Kakheti Police Department along with Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of jointly held operative and investigative activities detained A.E. (DoB 2001) for armed robbery in Chokhatauri municipality.
Investigation established that on February 20 of the current year, detainee broke into one of the supermarkets located in Kvareli, physically assaulted the owner and illegally appropriated 1500 GEL, golden ring, mobile phone and cigarettes under the pressure of the knife. After the assault detainee fled from the place of crime.
As a result of the personal search of the detainee, law enforcers seized the appropriated sum and mobile phone as evidence as well as golden ring from one of the pawn shops.