• კახეთის პოლიციამ გურჯაანის მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე...
კახეთის პოლიციამ გურჯაანის მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული მ.ჩ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, თანასოფლელ მამაკაცს - 1975 წელს დაბადებულ ლ.ი.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.

• Kakheti police solved the case of murder in Gurjaani municipality as a result of...
Kakheti police solved the case of murder in Gurjaani municipality as a result of immediate activities - one person arrested
The employees of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative activities detained M.Ch. (DoB 1969) for premeditated murder.
The investigation established that the accused person, on the basis of a dispute, inflicted wounds to his co-villager- L.I. (DoB 1975) with a cold steel. The wounded man died immediately after being transferred to the hospital.
The law enforcement officers arrested the person accused of the crime shortly after the incident, as a result of immediate activities.