• კახეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია 5 პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო და დეტექტივების სამმართველოების, ასევე, ამავე დეპარტამენტის ლაგოდეხის და ახმეტის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 5 პირი დააკავეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვა-გასაღებისა და დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო კულტივირების ბრალდებით დაკავებული არიან - 1993 წელს დაბადებული ბ.ა. და წარსულში ნასამართლევი პირები: 1979 წელს დაბადებული ს.ს., 1973 წელს დაბადებული თ.ნ., 1968 წელს დაბადებული კ.ქ. და 1965 წელს დაბადებული დ.მ.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულების პირადი, საცხოვრებელი სახლების და ფერმის ჩხრეკის შედეგად ნარკოტიკული საშუალებები „ბუპრენორფინი“, და „გამომშრალი მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ხოლო ნარკოტიკული საშუალების კულტივირებისთვის მოწყობილი სათბურიდან ამოღებულია დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარეები.

The officers of the Investigation and Detectives Divisions of Kakheti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as well as Lagodekhi and Akhmeta Police Divisions of the same department, as a result of operational measures and investigative actions carried out at different times, arrested 5 persons on drug crimes.
The following persons have been arrested on charges of illegal purchase, storage and possession of a particularly large amount of narcotic drugs committed by a group with a prior agreement: B.A., born in 1993, and previously convicted persons: S.S., born in 1979, T.N., born in 1973, K.K., born in 1968. and D.M., born in 1965.
Based on a judge's ruling, the police carried out an undercover purchase of drugs and secretly recorded the process.
Law enforcement officers seized the drugs "buprenorphine" and "dried marijuana" as evidence during the personal search of the detainees, and search activities held in residential homes and farm. A large and especially large amount of plants containing narcotics were seized from a greenhouse set up for the cultivation of narcotics.