• კახეთის პოლიციამ გამოძალვის და მუქარის ფაქტები ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ა.ყ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი გამოძალვის და მუქარის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული დედას - 1952 წელს დაბადებულ მ.ყ.-ს, თბილისსა და ახმეტაში მის საკუთრებაში არსებული 170 ათასი ლარის ღირებულების საცხოვრებელი სახლების თავის სახელზე გადაფორმებას სთხოვდა, წინააღმდეგ შემთხვევაში ჯანმრთელობის დაზიანებით და სიცოცხლის მოსპობით ემუქრებოდა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულში ბრალდებული ა.ყ. ცხელ კვალზე დააკავა.
გამოძიება ოჯახის წევრის მიმართ დიდი ოდენობით ქონების მიღების მიზნით გამოძალვის და მუქარის ფაქტებზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 181-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით და 11 პრიმა 151-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Kakheti police solved the facts of extortion and threats as a result of immediat...
Kakheti police solved the facts of extortion and threats as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Akhmeta police division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative activities detained previously convicted A.K. (DoB 1973) for extortion and threats against a family member.
The investigation established that the accused person demanded from his mother - M.K. (DoB 1952), to register residential houses worth 170 thousand GEL on his name in Tbilisi and Akhmeta, otherwise he threatened to damage her health and also threatened with liquidation.
Police, as a result of operational measures and investigative actions, detained A.K. as a result of immediate activities.
The investigation into the facts of extortion and threats against a family member in order to obtain a large amount of property is being conducted under Article 181, Part II, Sub-paragraph "C" and Article 151, Part II, Sub-paragraph "D" of the Criminal Code of Georgia.