• კახეთის პოლიციამ ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ი.მ. დააკავეს. მას ბრალი ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების წესის დარღვევაში ედება, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 18 მარტს, ღამით, საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ კაკაბეთში ტრაქტორით შეეჯახა ქვეითად მოსიარულე თანასოფლელს - 1965 წელს დაბადებულ ნ.პ. რის შემდგომაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა ნ.პ. შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 276-ე მუხლის მე-6 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

• Kakheti Police detained one person
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained I.M. (DoB1981), as a result of operative-investigative activities. I.M. is accused of violating traffic safety or transport operation rules, which resulted in the loss of human life.
The investigation established that on March 18 of the current year, the accused person was driving his own tractor on a local road of Kakabeti village, Sagarejo Municipality, in the course of which hit the pedestrian - N.P. (DoB1965) who died at the scene, while I.M. fled from the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of violation of traffic safety or transport operation rules, which resulted in the loss of human life, crime envisaged under the article 276, Part VI of the Criminal Code of Georgia.