შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ კისისხევში, დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, 1972 წელს დაბადებული ჯ.ა. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ჯ.ა.-მ, ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, თავის ნაცნობ მამაკაცს - 1984 წელს დაბადებულ ხ.ე.-ს და ამ უკანასკნელის თანმხლებ ქალს - 1992 წელს დაბადებულ დ.ფ.-ს მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია სამედიცინო დაწესებულებაში, ქალი კი, მიღებული ჭრილობების შედეგად, შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
აღნიშნულ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით და 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities detained J.A. (DoB 1972) in Kisiskhevi village, Telavi municipality on the charges of premeditated murder committed under aggravating circumstances.
Investigation established that J.A. on the basis of conflict, inflicted multiple body injuries to his acquaintance – Kh.E. (DoB 1984) and accompanying female – D.P. (DoB 1992). The wounded male has been transferred to the hospital, while female victim died at the place of crime due to the sustained traumas.
Law enforcers detained J.A. shortly after the crime. The weapon of crime- knife has been seized by the law enforcers as evidence. The detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress under article 108 and 19-109, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.