• კახეთის პოლიციამ ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტში მომხდარი ძალადობის ფაქტი გახსნეს. ჯგუფურად ჩადენილი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დაკავებულია 1978 წელს დაბადებული თ.ნ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 4 თებერვალს, თანამზრახველებთან ერთად, წარსულში არსებული უთანხმოების გამო, შურისძიების მოტივით, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაბალში ჯანმრთელობის დაზიანება მიაყენა 1973 წელს დაბადებულ თ.ნ.-ს და მიიმალა. დაშავებულ პირს კლინიკაში შესაბამისი მკურნალობა უკვე ჩაუტარდა.
დანაშაულში მონაწილე სხვა პირების დადგენისა და დაკავების მიზნით გრძელდება საგამოძიებო, ოპერატიული და საპროცესო ღონისძიებები.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის მე-5 ნაწილით მიმდინარეობს.

• The officers of Kakheti police detained one person for causing severe health inj...
The officers of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative and operative activities, solved the fact of violence in Lagodekhi municipality. Police detained T.N. (DoB 1978) for causing severe health injury on purpose committed in group.
Investigation established that on February 4, on the basis of vengeance for the conflict which existed in past, detainee along with accomplices inflicted severe health injuries to T.N. (DoB 1973) in the village of Kabali, Lagodekhi municipality and fled from the place of crime. Detainee has been transferred to the hospital and received relevant medical aid.
In order to identify and detain others involved in the crime, operative and procedural activities are in progress.
Investigation is in progress on the fact of causing severe health injury on purpose committed in group, article 117 , part V of the Criminal Code of Georgia.