• კახეთის პოლიციამ დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის სამი წევრის განზრახ მკვლელობის...
კახეთის პოლიციამ დამამძიმებელ გარემოებაში ოჯახის სამი წევრის განზრახ მკვლელობის ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, თელავში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი გახსნეს. ოჯახის სამი წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულია 1993 წელს დაბადებული ა.ა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თავის სახელზე რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი პისტოლეტიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა 1960 წელს დაბადებულ მამას, 1963 წელს დაბადებულ დედას და 1935 წელს დაბადებულ ბებიას, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ ა.ა. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, თელავში დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - პისტოლეტი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მეორე ნაწილის "ვ" ქვეპუნქტით და მესამე ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის სამი წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარებას გულისხმობს.

• Kakheti Police detained one person for committing premeditated murder of three f...
The officers of Telavi Police Division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, solved the case of murder in Telavi. Law enforcement officers detained A.A. (DoB 1993) for premeditated murder committed under aggravating circumstances of his family members.
The investigation established that detainee murdered his father – (born in 1960), mother (born in 1963) and grandmother (born in 1935) from the pistol registered on his name. After the incident, A.A. fled from the place of crime.
Police detained A.A. several hours later in Telavi.
The law enforcers have also seized the weapon of crime – pistol as evidence.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances against three family members and illegal carrying of a firearm, article 11-109, II part, sub-paragraph “F” and part III, sub-paragraph “A” as well as article 236, IV part envisaged by the Criminal Code of Georgia.