• კახეთის პოლიციამ არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით 1 პ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის სიღნაღის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი გარყვნილი ქმედების ბრალდებით, წარსულში ნასამართლევი პირი - 1978 წელს დაბადებული ზ.ბ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ალკოჰოლური თრობის მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 დეკემბერს, სიღნაღის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, მეზობლის სახლში, არასრულწლოვნის მიმართ გარყვნილი ქმედება განახორციელა. მომხდარი ფაქტის შესახებ შეტყობინების მიღებისთანავე გამოძიება დაიწყო და პოლიციამ ბრალდებული დანაშაულის ჩადენიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
წინასწარი შეცნობით 14 წელს მიუღწეველი არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილ გარყვნილი ქმედების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 141-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ვ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Sighnaghi police division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained one person – previously convicted Z.B. (DoB 1978) for lewd act committed against under-aged person.
Investigation established that on December 6 of the current year, being under the alcohol influence, detainee committed lewd act against a minor residing nearby in one of the villages of Sighnaghi municipality. As soon as the report was received, police have launched investigation as a result of which, Z.B. was detained several hours after the crime took place.
Investigation is in progress on the fact of lewd act committed against under-aged person who has not reached the age of 14, crime envisaged under the article 141, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.