• კახეთის პოლიციამ არასრულწლოვანი გოგონას თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთის ფაქტზე 3 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად არასრულწლოვანი გოგონას თავისუფლების უკანონოდ აღკვეთის ფაქტზე 3 პირი: 1999 წელს დაბადებული ა.ა. 1991 წელს დაბადებული რ.ო. და 1995 წელს დაბადებული ა.ა. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 21 დეკემბერს, ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალაში ა.ა.-მ ცოლად შერთვის მიზნით, თანმხლებ პირებთან ერთად, თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა ამავე სოფელში მცხოვრებ არასრულწლოვან გოგონას 2004 წელს დაბადებულ ფ.ა.-ს.
რამდენიმედღიანი ინტენსიური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად პოლიციამ გატაცებული არასრულწლოვანის ადგილსამყოფელი დაადგინა.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ არასრულწლოვნის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა" და „დ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Kakheti police detained three persons for illegally restricting freedom to under...
The officers of Kakheti police department under the Ministry of Internal Affairs detained three persons as a result of operative –search and investigative activities for illegally restricting freedom to under-aged girl. The detainees are: A.A. (DoB 1999) R.O. (DoB 1991) and A.A. (DoB 1995).
Investigation established that on December 21, 2020 A.A. along with accompanying persons illegally restricting freedom to under-aged girl – P.A. (DoB 2004) in Karajala village, Lagodekhi municipality, with the purpose of the forced marriage.
As a result of several days of intensive operative-search and investigative activities, police managed to establish the location of the abducted under-aged girl.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom to an under-aged person, article 143, III part, sub-paragraph “A” and “D” of the Criminal Code of Georgia.