• კახეთის პოლიციამ ახმეტაში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ზ.ც. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ახმეტაში, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1983 წელს დაბადებული ი.ქ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ზ.ც. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ახმეტაში დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტზე საქართველოს სსკ-ის 118-ე მუხლით და 236-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Kakheti police the case of wounding in Akhmeta - one person detained
The officers of Akhmeta District Division of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained Z.C. (DoB 1989), as a result of immediate operative-investigative actions.
The investigation established that during the conflict, the accused person wounded I.K. (DoB 1983) with a firearm in Akhmeta and fled the place of crime.
The law enforcers, as a result of immediate operative-investigative measures arrested Z.C. few hours after the incident in Akhmeta.
Investigation is in progress on the fact of inflicting intentional minor damage to health and illegal purchase and storage of firearm, articles 118 and 236 of the Criminal Code of Georgia.