• კახეთის პოლიციამ ახმეტაში მომხდარ ავტოსაგზაო შემთხვევაში ბრალდებული პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, კახეთის საოლქო პროკურატურასთან ერთად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ჯ.ლ. დააკავეს. მას ბრალი განსაცდელში მიტოვებასა და ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების წესის დარღვევაში ედება, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, რომელიც სავარაუდოდ ნასვამ
მდგომარეობაში იმყოფებოდა, მიმდინარე წლის 27 ივნისს, ღამით, ახმეტის მუნიციპალიტეტის სოფელ საკობიანოში მსუბუქი ავტომობილით შეეჯახა ქვეითად მოსიარულე თანასოფლელს - 1975 წელს დაბადებულ ა.ჭ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა, დაზიანებების შედეგად ა.ჭ. იმავე ღამეს გარდაიცვალა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 128-ე და 276-ე მუხლის მე-6 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც განსაცდელში მიტოვებას და ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

• Kakheti police arrested the person accused in the traffic incident in Akhmeta
The employees of Akhmeta Police Division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search measures and investigative activities conducted together with the Kakheti District Prosecutor's Office, detained J.L. (DoB 1991). He is accused of abandoning the scene and violation of the traffic movement after the accident, which led to the loss of human life.
The crime envisions from 4 to 7 years of imprisonment.
The investigation revealed that the accused person was allegedly under the influence of alcohol during the incident.
On June 27 of the current year, late at night, in the village of Sakobiano, Akhmeta Municipality, detainee hit his fellow villager with his vehicle who was walking - A. Ch. (DoB 1975), and fled the scene of the accident. The victim died the same night due to the sustained traumas.
The investigation is being conducted in accordance with Article 128 and 276, Part VI of the Criminal Code of Georgia, which implies abandoning the scene and violation of the traffic movement after the accident which led to the loss of human life.