• ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის რიგით 52-ე შეხვედრა გაიმ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლები ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის რიგით 52-ე შეხვედრას დაესწრნენ. შეხვედრაზე რამდენიმე ძირითადი საკითხი იქნა განხილული. საუბარი დავით ბაშარულის ცხედრის ექპერტიზასა და მისი ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე გადმოსვენების საკითხს შეეხო.
ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე მავთულხლართების და ღობეების უკანონო მონტაჟით გამოწვეულ პრობლემებზე ისაუბრეს.
საუბარი ასევე საგაზაფხულო პერიოდის მოახლოებასთან ერთად საოკუპაციო ხაზის მიმდებარე ტერიტორიაზე სასოფლო-სამეურნეო სავარგულების ადგილობრივი მოსახლეობის მიერ უსაფრთხო დამუშავების საკითხს შეეხო.
შეხვედრაზე საუბარი ასევე ცხინვალის ციხეში და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე მოქმედი სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში მყოფ პატიმრებს შეეხო.
შეხვედრაზე საუბარი ასევე გორის რაიონის სოფლების ქერე-კოშკას მონაკვეთზე უსაფრთხოების უზრუნველყოფის კუთხით წარიმართა.

• 52nd IPRM meeting was held
Representatives of Information-analytical Department attended 52nd Incident Prevention and Reaction Mechanisms meeting. At the meeting sides discussed several issues, including the issue of body expertise of Davit Basharuli and transfer on territory controlled by the central government.
Georgian side pointed out problems related to the installation process of the barbed wires across the line of occupation.
At the meeting Georgian side raised the issue of providing security for the citizens residing nearby the administrative border during the upcoming spring agricultural works.
At the meeting De Facto of government and MIA representatives reviewed the issue connected with prisoners, placed at penitentiary facilities of Tskhinvali and on the territory controlled by the central government.