• იმერეთის პოლიციამ ქუთაისში კომპანია „მისო ინტელექსპრესის“ გაქურდვის ფაქტი გახსნა...
იმერეთის პოლიციამ ქუთაისში კომპანია „მისო ინტელექსპრესის“ გაქურდვის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ინტენსიური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი 2 პირი - 1984 წელს დაბადებული გ.მ. და 1966 წელს დაბადებული ს.ჯ. დააკავეს.
გ.მ.-ს ბრალი სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით, ჯგუფურად ჩადენილ დიდი ოდენობით ქურდობაში ედება. ს.ჯ. კი სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით, ჯგუფურად ჩადენილი დიდი ოდენობით ქურდობისა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით არის დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 19 სექტემბერს, ქუთაისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირზე, საცხოვრებელი კორპუსის სარდაფიდან იატაკის ამოჭრის გზით შეაღწიეს კომპანია „მისო ინტელექსპრესის“ ფილიალის საცავის ოთახში, სადაც, ლითონის საცავის კარის გაჭრით, ფარულად დაეუფლნენ თანხას და ოქროს ნივთებს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ინტენსიური ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.მ. ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფელში დააკავეს. ს.ჯ. კი დაკავებულ იქნა ქუთაისში, კონსტანტინე გამსახურდიას ქუჩაზე.
პოლიციამ სასამართლოს განჩინების საფუძველზე ჩატარებული გ.მ.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღო დანაშაულებრივი გზით მოპოვებული ოქროს ნივთებისა და მოპარული ფულის ნაწილი.
სამართალდამცველებმა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ს.ჯ.-ს პირადი და საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი ნივთმტკიცებად ამოიღეს: 2 შეკვრად დაფასოებული, 3,231 გრამი ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“, ნაქურდალი ფულისა და ოქროს ნივთების ნაწილი, დანაშაულის ჩადენის დროს გამოყენებული სამუშაო იარაღები.
გ.მ.-ს მიმართ გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით ჩადენილ დიდი ოდენობით ქურდობას გულისხმობს და 3-დან 10 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ს.ჯ.-ს მიმართ კი გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით, ასევე, 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც გულისხმობს წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევით ჩადენილ დიდი ოდენობით ქურდობას და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვას. დანაშაულები 3-დან 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

• Imereti Police solved the theft case of “Miso Intel Express” company in Kutaisi ...
Imereti Police solved the theft case of “Miso Intel Express” company in Kutaisi – two persons detained
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of intensive operative-search and investigative activities detained previously convicted persons: G.M. (DoB 1984) and S.J. (DoB 1966).
G.M. is accused of theft committed by group in large quantities while S.J. is accused of theft committed by group in large quantities as well as illegal purchase-keeping of drugs in especially large quantities.
The investigation established that on September 19 of the current year, the mentioned persons entered the storage room of one of the branches of “Miso Intel Express” through the basement of the residential building located on Ilia Chavchavadze Avenue in Kutaisi, where they illegally appropriated gold and cash by cutting the metal storage door.
As a result of intensive operative-search and investigative activities law enforcers detained G.M. in Akhalsofeli village, Khelvachauri municipality, while S.J. was taken under arrest on Konstantine Gamsakhurdia Street, Kutaisi.
As a result of the personal search of G.M. and his place of residence held on the bases of the Court decision, police seized part of the stolen cash and jewelry.
As a result of the personal search and search activities held on the basis of the Court decision, law enforcers seized 2 packages of “heroin” drug weighing 3,231 gr. part of stolen cash and jewelry as evidence from S. J’s place of residence as well as special tools applied during the theft.
Investigation against G.M.is in progress on the fact of theft committed in large quantities in group with a previous intent by illegal entering premises or any other storage facility, article 177 II part, sub-paragraph “B”, part III sub-paragraph “A”, part IV sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia. Committed crime envisages from 3 to 10 years of imprisonment.
Investigation against S.J. is in progress on the fact of theft committed in large quantities in group with a previous intent by illegal entering premises or any other storage facility as well as on the fact of illegal purchase-keeping of drugs in especially large quantities - article 177 II part, sub-paragraph “B”, part III sub-paragraph “A”, part IV sub-paragraph “B” and article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia. Committed crime envisages from 3 to 20 years or lifetime imprisonment.