• იმერეთის პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის და თერჯოლის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 2 პირი დააკავეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ შეძენა, შენახვის და გასაღების მცდელობის ბრალდებით დაკავებული არიან წარსულში ნასამართლევი პირები: 2002 წელს დაბადებული ი.ა. და 2002 წელს დაბადებული მ.კ..
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული ნარკოტიკული საშუალება „ გამომშრალი მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

As a result of joint operational measures and investigative actions, officers of Imereti Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Terjola District police division arrested 2 persons on charges of drug crime.
The following persons, who have been previously convicted, have been arrested on charges of attempted purchase, storage and sale of the narcotic drug “marijuana” committed by a group with a prior agreement - I.A. (DoB 2002), and M.K. (DoB 2002).
The law enforcement officers seized the personal belongings of the detainees on charges of drug crime, as well as the narcotic drug “dried marijuana” stored for further realization from the locations indicated by them, as evidence.