• იმერეთის პოლიციამ ხონში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1996 წელს დაბადებული გ.კ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 17 დეკემბერს, ხონის მუნიციპალიტეტში, ცივი იარაღით 2 ჭრილობა მიაყენა 1989 წელს დაბადებულ გ.ჩ.-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად გ.ჩ. ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირი, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავა.

• Police of Imereti solved the murder case in Khoni as a result of immediate activ...
Employees of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, detained G.K (DoB1996) for premeditated murder.
The investigation established that on December 17 of the current year, in the municipality of Khoni, the accused person inflicted 2 wounds with a cold weapon to G.C. (DoB 1989) and fled from the crime scene.
As a result of received injuries G.C. died on the spot.
In the course of immediate operational measures and investigative activities carried out by the police, the person who committed the crime was arrested few hours after the incident.