• იმერეთის პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო - დაკავებულია უცხ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის სამტრედიის რაიონული სამმართველოს და აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად გატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად განსაკუთრებით დიდი ოდენობით
ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების მცდელობის ბრალდებით 1988 წელს დაბადებული ირანის რესპუბლიკის მოქალაქე ა.ს. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირის პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მის მიერ მითითებული ლოკაციებიდან, შემდგომი რეალიზაციის მიზნით განთავსებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი" და "გამომშრალი მარიხუანა“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები, ელექტრო სასწორი, წებოვანი ლენტები და პოლიეთილენის ჩამკეტიანი პარკები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 და 19-260-ე ტერცია მუხლის მე-6 ნაწილებით მიმდინარეობს.

As a result of joint operational measures and investigative actions, officers of Samtredia Police Division of Imereti Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Adjara Police Department have arrested A.S. - a citizen of the Republic of Iran, born in 1988, on charges of illegally purchasing, storing and attempting to sell a large amount of narcotics.
As a result of the personal search and search activities held in temporary residential apartment of the person arrested, as well as from the locations indicated by him, law enforcement officers seized a large amount of narcotics "heroin" and "dried marijuana" stored for the purpose of further sale as evidence.
As a result of the investigative actions, the police seized as evidence materials necessary for packaging narcotics, an electric scale, adhesive tapes and polyethylene ziplock bags.
The investigation is underway under Article 260, Part III and Article 19-260, Part VI of the Criminal Code of Georgia.