• იმერეთის პოლიციამ გამოძალვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ჭიათურის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ვ.კ. გამოძალვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული თავისი კრიმინალური ავტორიტეტის გამოყენებით, ჭიათურის მუნიციპალიტეტში მცხოვრებ მეწარმეს - შ.გ.-ს სისტემატურად სძალავდა სხვადასხვა ოდენობის თანხას.
ბრალდებულმა მიმდინარე წლის მარტის თვეში მეწარმეს კვლავ მოსთხოვა გარკვეული ოდენობის თანხის გადახდა, ხოლო უარის მიღების შემდეგ შ.გ.-ს მისი და მისი ოჯახის წევრების სიცოცხლის მოსპობით და ფიზიკური ანგარიშსწორებით დაემუქრა, მეტი დამაჯერებლობისთვის, ცეცხლსასროლი იარაღის მსგავსი საგნის დემონსტრირება მოახდინა.

The employees of Chiatura police Division under Imereti Police Department and of the Ministry of Internal Affairs, as a result of joint operational measures and investigative actions, detained previously convicted several times and currently on probation - V.K. (DoB 1989) for extortion.
The investigation established that the accused person, by using his criminal authority, extorted different amounts of cash from Sh.G. on the regular basis - an entrepreneur residing in Chiatura Municipality.
In March of the current year, the accused person again demanded payment of a certain amount of cash from the entrepreneur, and after receiving the refusal, threatened Sh.G. with liquidation as well as his family members and with physical retribution, to make his threat more evident, he demonstrated an object similar to a firearm.
The investigation into the fact of extortion is being conducted under Article 181, Part I of the Criminal Code of Georgia.