• იმერეთის პოლიციამ ძარცვის ფაქტი გახსნა - მხილებულია არასრულწლოვანი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქუთაისში მომხდარი ძარცვის ფაქტი გახსნეს, დანაშაულის ჩადენაში მხილებულია 2004 წელს დაბადებული ი.ო.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 11 თებერვალს, ი.ო.-მ ქუთაისში, ილია ჭავჭავაძის გამზირზე, საქართველოში მყოფ რუსეთის ფედერაციის მოქალაქეს - 1991 წელს დაბადებულ ა.ბ.-ს, რომელიც არაფხიზელ მდგომარეობაში იმყოფებოდა, ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, მობილური ტელეფონი გასტაცა და მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ნაძარცვი მობილური ტელეფონი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
ძალადობით ჩადენილ ძარცვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Imereti police solved the fact of robbery - a minor has been exposed
The officers of Kutaisi City Division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs have solved the case of robbery in Kutaisi as a result of operative-investigative activities.
The investigation established that on February 11 of the current year, I.O. physically assaulted A.B. (DoB 1991)- a citizen of the Russian Federation, on Ilia Chavchavadze Avenue in Kutaisi, who was under the influence of alcohol and deprived him of a mobile phone and fled the crime scene.
Law enforcers seized illegally appropriated mobile phone as evidence.
The fact of robbery committed by violence is being investigated under Article 178, Part III, Subparagraph "D" of the Criminal Code of Georgia.