• იმერეთის პოლიციამ ბაღდადში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნ...
იმერეთის პოლიციამ ბაღდადში მომხდარი მკვლელობის და დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.კ. დამამძიმებელ გარემოებაში ორი პირის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ფინანსური დავის გამო მომხდარი ურთიერთშელაპარაკების შედეგად, სანადირო თოფიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა 1976 წელს დაბადებულ ს. გ.-ს, ხოლო 2002 წელს დაბადებული გ.მ. დაჭრა.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.კ. ბრალდებულის სახით, ცხელ კვალზე დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში ორი პირის განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

• Imereti police solved the case of murder and wounding in Baghdati as a result of...
Imereti police solved the case of murder and wounding in Baghdati as a result of immediate activities - one person arrested
The employees of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative measures and investigative actions detained previously convicted G.K (DoB 1963) for the attempted premeditated murder of two persons.
The investigation established that the defendant, as a result of the conflict over a financial dispute, fatally wounded G.S. (DoB 1976), with a shot from a hunting rifle and wounded G.M. (DoB 2002).
The police, as a result of immediate operational measures and investigative actions detained G.K. as an accused person.
The law enforcement officers removed the weapon of crime - a hunting rifle as evidence.
The investigation is being conducted under Article 19-109 of the Criminal Law Code of Georgia, which implies the attempted murder of two persons under aggravating circumstances.