• იმერეთის პოლიციამ არასრულწლოვანზე განხორციელებული იძულების ბრალდებით 1 პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1961 წელს დაბადებული ტ.მ. დააკავეს. მას ბრალად არასრულწლოვნის მიმართ სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების იძულება ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ვანის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთი სკოლის მიკროავტობუსის მძღოლმა ტ.მ.-მ, მგზავრობის დროს არასრულწლოვან გოგონას, სექსუალური ხასიათის მატარებელი საუბარი დაუწყო და მისი ნების საწინააღმდეგოდ სხეულზე შეეხო.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირი, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვანის მიმართ სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების იძულების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 139-ე მუხლის მე-4 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Imereti police arrested 1 person on charges of coercion committed to a minor
The employees of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions detained T.M., (DoB 1961) for coercing a minor to perform sexual acts of other nature.
The committed crime envisions from 9 to 15 years of imprisonment.
During the investigation, it was established that T.M. a minibus driver of one of the schools in Vani municipality, had a sexual conversation with a minor girl during the ride and touched her against her will.
As a result of the investigative actions, based on the judge's decision, the law enforcement officers arrested the person who committed the crime.
The investigation into the fact of coercing a minor to commit sexual with prior knowledge is being investigated under Article 139, Part IV, Sub-paragraph "B" of the Criminal Code of Georgia.