• გურიის რეგიონში საკოორდინაციო საბჭოს მორიგი შეხვედრა გაიმართა
გურიის რეგიონში საკოორდინაციო შტაბის მორიგი სხდომა გაიმართა. სხდომას ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი ვახტანგ გომელაური, მინისტრთა კაბინეტისა და სხვადასხვა უწყების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შტაბის სხდომაზე გურიის რეგიონში დიდთოვლობით გამოწვეული პრობლემების აღმოფხვრის კუთხით დღის განმავლობაში შესრულებული სამუშაოები მიმოიხილეს და შემდგომი ღონისძიებები განსაზღვრეს.
შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა ადგილობრივი მოსახლეობის ძირითად საჭიროებებზე, დიდთოვლობის შედეგად გამოწვეულ პრობლემებზე, მათი დროულად და კიდევ უფრო ეფექტურად გადაჭრის გზებზე.
აღინიშნა, რომ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში, საავტომობილო გზების 80% თოვლისგან გაწმენდილია, რაც შეეხება კომუნალური სერვისების მიწოდებას, ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, გურიის რეგიონში დამატებით, კიდევ 5000-მდე აბონენტს ელექტროენერგიის მიწოდება აღუდგა. ხოლო, ბუნებრივი აირით კიდევ 800-მდე აბონენტი მომარაგდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფი, მათ შორის მეხანძრე-მაშველები თავდაცვის ძალებთან და შესაბამის უწყებების წარმომადგენლებთან ერთად, დასავლეთ საქართველოში, დიდთოვლობასთან დაკავშირებით, საგანგებო რეჟიმში განაგრძობენ მუშაობას.
გურიის რეგიონში მოწყობილია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 6 ლოკალური შტაბი, სადაც ხდება დიდთოვლობით გამოწვეულ პრობლემებთან დაკავშირებული შეტყობინებების მიღება და შესაბამისი რეაგირება.
მეხანძრე-მაშველებმა, საპოლიციო ძალებთან და სხვა უწყებების წარმომადგენლებთან ერთად რთულ მეტეოროლოგიურ პირობებში არაერთ მოქალაქეს გაუწიეს დახმარება.

• Another meeting of the Coordination Council was held in the Guria region
Another meeting of the Coordination Headquarters was held in Guria region. The meeting was attended by Vice Prime Minister, Minister of Internal Affairs -Vakhtang Gomelauri, representatives of the Cabinet of Ministers and various agencies.
At the headquarters meeting, the work carried out throughout the day to eliminate problems caused by heavy snowfall in Guria region was reviewed and further measures were defined.
The meeting focused on the main needs of the local population, problems caused by the heavy snowfall, and ways to solve them in a timely and more effective manner.
It was noted that 80% of the roads in Ozurgeti municipality have been cleared of snow. As for the provision of utility services, as a result of intensive work, electricity supply was restored to an additional 5,000 subscribers in the region. Meanwhile, natural gas was supplied to an additional 800 subscribers.
Various units of the Ministry of Internal Affairs, including firefighters, together with the defense forces and representatives of relevant agencies, continue intensive work in connection with heavy snowfall in western Georgia.
6 local headquarters of the Emergency Situations Management Service have been set up in Guria region, where reports related to problems caused by heavy snowfall are received and appropriate responses are made.
Firefighters, together with police forces and representatives of other agencies, provided assistance to a number of citizens in difficult meteorological conditions.