• გურიის პოლიციამ ლანჩხუთში მომხდარი დაჭრის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ლანჩხუთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტთან ერთად, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.პ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 20 აპრილს, ლანჩხუთში მდებარე ერთ-ერთ რესტორანში დაწყებული ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, ამავე რესტორნის მიმდებარე ტერიტორიაზე, 4 მამაკაცს: 1986 წელს დაბადებულ ი.მ.-ს, 1995 წელს დაბადებულ გ.გ.-ს, 1999 წელს დაბადებულ ლ.გ.-სა და 1981 წელს დაბადებულ გ.ტ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილი მამაკაცები საავადმყოფოში გადაიყვანეს. მათგან კლინიკაში მხოლოდ ერთი რჩება, რომელსაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გ.პ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში ბრალდებულის სახით დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Guria police solved the fact of wounding in Lanchkhuti as a result of immediate ...
Guria police solved the fact of wounding in Lanchkhuti as a result of immediate activities - 1 person arrested
The officers of Lanchkhuti District Division of Guria Police Department under the Ministry of Internal Affairs, together with Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department, arrested G.P. (DoB 1993) as a result of operative-investigative measures and investigative activities for inflicting serious body injury on purpose.
The investigation established that the accused person, after the conflict that started on April 20 of the current year in one of the restaurants in Lanchkhuti, wounded 4 men: I.M. (DoB 1986), G.G. (DoB 1995), L.G., (DoB 1999) and G.T. (DoB 1981) with a cold steel and fled the scene.
The wounded men were taken to the hospital. Only one of them remains in the clinic and is receiving appropriate treatment at the moment.
As a result of operative-investigative measures and investigative activities, the law enforcers arrested G.P. for wounding within hours after the incident. Police seized the weapon of crime - a knife as evidence.
The fact of inflicting serious body injury on purpose is being investigated under Article 117, Part I of the Criminal Code of Georgia.