• გურიის პოლიციამ ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხე...
გურიის პოლიციამ ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტში მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტთან ერთად, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1979 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი შ.ჯ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 21 მაისს, ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ გუთურში, ურთიერთშელაპარაკებისას, თავის ნაცნობს - 1993 წელს დაბადებულ ა.კ.-ს, მისსავე საცხოვრებელ სახლში, სანადირო თოფიდან გასროლით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, შ.ჯ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს.

• Guria police solved case of murder in Chokhatauri municipality - one person deta...
The officers of Guria police department along with Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department of the Ministry of Internal Affairs as a result of detained of jointly held immediate operative-search and investigative activities detained previously convicted Sh.J (DoB 1979) for premeditated murder.
Committed crime envisages from 7 to 5 years of imprisonment.
Investigation established that on May 21, on the basis of conflict, detainee inflicted multiple injuries with a shot gun to his acquaintance A.K. (DoB 1993) in his own house and fled from the place of crime. The wounded person died at the place of crime due to the sustained traumas.
As a result of the operative-search and investigative activities, law enforcers managed to detain Sh.J. an hour later after the crime took place.