• გურიის პოლიციამ ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტში მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით 1 პი...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული გ.ს. ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბუკნარში მომხდარ ფიზიკური დაპირისპირების ფაქტთან დაკავშირებით დააკავეს. მას ბრალი ძალადობაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბუკნარში მცხოვრებმა გ.ს.-მ მიმდინარე წლის 12 იანვარს, ურთიერთშელაპარაკების დროს, თანასოფლელებს - 2003 დაბადებულ ნ.ი.-სა და 2003 წელს დაბადებულ მ.ი.-ს ქვის გამოყენებით თავის არეში დაზიანებები მიაყენა.
ორივე დაშავებული საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც მედიკოსებმა შესაბამისი სამედიცინო დახმარება გაუწიეს. მათ სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 126-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ცემას ან სხვაგვარ ძალადობას გულისხმობს და 6 თვიდან 1 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.

• Guria police detained one person in connection with the incident in Chokhatauri ...
The officers of Guria Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities, detained G.S. (DoB 1985) in connection with the fact of physical confrontation that took place in Buknari village, Chokhatauri municipality. He is accused of violence.
Investigation established that on January 12, 2021 the resident of Buknari village, Chokhatauri municipality – G.S. on the basis of conflict, inflicted injuries in head area with a stone to his co-villagers: N.I. (DoB 2003) and M.I. (DoB 2003).
Both injured persons were transferred to the hospital, where they were rendered relevant medical aid. Their lives and health condition is not in danger.
Investigation is in progress on the fact of battery or other king of physical violence, crime foreseen under the article 126, I part of the Criminal Code of Georgia, envisaging from 6 months to 1 year of imprisonment.