• გორში საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრი გაიხსნა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფრასტრუქტურული და სტრუქტურული ერთეულების გაძლიერების, ასევე საპოლიციო სერვისებზე მოქალაქეთა ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, შიდა ქართლის რეგიონში, ქალაქ გორში, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ერთიანი მომსახურების ცენტრი გაიხსნა.
საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ვაჟა სირაძემ ცენტრი მოადგილეებთან ერთად გახსნა. ცენტრის გახსნას ასევე დაესწრნენ შიდა ქართლის რეგიონში სახელმწიფო რწმუნებული - მიხეილ შაყულაშვილი და გორის მერი - ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი.
დღეიდან, შიდა ქართლის მოსახლეობა 50-მდე საპოლიციო სერვისს, „ერთი სარკმლის“ პრინციპით, ერთ სივრცეში მიიღებს, მათ შორის: ავტომობილი მართვის უფლების შეჩერების შესახებ დადგენილების გაუქმებას ან ჯარიმით შეცვლას, ნაპოვნი სანომრე ნიშნის მიღებას, სპეციალურ სადგომზე გადაყვანილი სატრანსპორტო საშუალების გაყვანაზე თანხმობას და სხვა.
საპატრულო პოლიციის თანამედროვე საპოლიციო სერვისცენტრი აღჭურვილია ვიზიტორთა რიგის მართვის, ელექტრონული ხელმოწერისა და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სისტემებით, ასევე, დანერგილია განაცხადების ელექტრონული ფორმით მიღების სისტემა, რაც გამორიცხავს განცხადებებისა და საჩივრების ხელით შევსების აქამდე დამკვიდრებულ პრაქტიკას. შენობა ადაპტირებულია შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებზე.

• The unified service center of the patrol police department was opened in Gori
In order to strengthen the infrastructural and structural units of the Ministry of Internal Affairs, as well as to increase citizens' accessibility to police services, a unified service center of the patrol police department was opened in the town of Gori in Shida Kartli region.
Director of the Patrol Police Department, Vazha Siradze, opened the center together with his deputies. The opening of the center was also attended by the governor of Shida Kartli region - Mikheil Shakulashvili and the mayor of Gori - Vladimir Khinchegashvili.
Beginning from today, residents of Shida Kartli will receive up to 50 police services in one space, on the basis of "single window" principle, including: cancellation of the decree on suspension of the right to drive vehicle or replace it with a fine, returning of a found license plate, consent to the removal of a vehicle that has been moved to a special parking lot, and etc.
The contemporary police service center of the Patrol Police Department is equipped with visitor queue management system, electronic signature and information technology systems, as well as a system for receiving applications in electronic form, which eliminates the previously established practice of manually filling out applications and complaints. The building is also adapted for people with disabilities.
The unified service center of the Patrol Police Department will gradually be opened in other cities as well.