• გიორგი მღებრიშვილმა პარლამენტარებს შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრში უმასპინძლ...
შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრს საქართველოს პარლამენტის წევრები ესტუმრნენ. საკანონმდებლო ორგანოს იურიდიული კომიტეტის წევრებს შს მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა უმასპინძლა და მაღალტექნოლოგიური, მულტიფუნქციური ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი დაათვალიერებინა.
„ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი შსს-ს ცენტრალიზებულ ტექნოლოგიურ ჰაბს წარმოადგენს. მსგავსი მაღალტექნოლოგიური ცენტრი მხოლოდ რამდენიმე განვითარებულ ქვეყანაში არსებობს. მოგეხსენებათ, ავტოსაგზაო შემთხვევები თანამედროვე მსოფლიოს ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი გამოწვევაა. ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი ავტოსაგზაო შემთხვევების პრევენციის, საგზაო მოძრაობის წესების დარღვევის გამოვლენისა და დროულად აღკვეთის საქმეში აპრობირებული და ყველაზე თანამედროვე მიდგომაა. შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი, ასევე, უზრუნველყოფს საპოლიციო საქმიანობის ეფექტიანობის, დანაშაულზე ოპერატიულად რეაგირების და გამოძიების ხარისხის გაზრდას“ , - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენელები დეპუტატებს ცენტრის შექმნის მიზანზე, დანიშნულებაზე, ფუნქციებსა და სამომავლო გეგმებზე დეტალურად ესაუბრნენ. როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი ამჟამად რამდენიმე პროექტზე მუშაობს. მათ შორის ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბურია პროექტი - „უსაფრთხო ქალაქი, უსაფრთხო რეგიონი, უსაფრთხო ქვეყანა“, რომელიც მთელი ქვეყნის ტერიტორიაზე ვიდეომონიტორინგის სისტემის შექმნას და საპოლიციო საქმიანობაში თანამედროვე ტექნოლოგიების უფრო მეტად გამოყენებას გულისხმობს.
შეხვედრის დასასრულს, პარლამენტის წევრებს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კამპანიის ფარგლებში დამზადებული სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ.

• Giorgi Mgebrishvili hosted members of parliament at Joint Operations Center
Members of the Georgian Parliament visited MIA Joint Operations Center. Members of the legal committee of the Parliament were hosted by the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili and showed them around the Joint Operations Center.
“Joint Operations Center is a centralized hub of MIA. Similar high-tech Center is operational in only few countries of the world. As you know car accidents are one of the main challenges of the world. Joint Operations Center is the approbated and the latest approach to prevent car accidents, reveal violations of the traffic rules and foil the on times. The Center also contributes to efficiency of police activities, responding on the crime operatively and increases efficiency of investigation”-stated Giorgi Mgebrishvili.
Representatives of the Ministry of Internal Affairs acquainted guests with the reasons of creating the Center, its aim, functions and future plans. As it was stated at the meeting, Joint Operations Center is currently working on several projects, including one of the large-scale projects-“Safe City, Safe Region, Safe Country” which envisages creation of video monitoring system across the country and the use of modern technologies in police activities.
The parliament members also got acquainted with the innovative and technological innovations introduced in the direction of traffic safety, enabling operative responses to traffic regulation, road accident prevention and violations of traffic rules.
At the end of the meeting parliament members were awarded with symbolic gifts made within the frames of the traffic safety campaign.