• გიორგი მღებრიშვილმა დაშავებული მესაზღვრეები მოინახულა
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა ყვარლის რაიონის სოფელ შილდის მახლობლად, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მეხუთე სამმართველოს მეხუთე სექტორის დასაცავ მონაკვეთზე მომხდარი შემთხვევის შედეგად დაშავებული მესაზღვრეები ს. ხეჩინაშვილის სახელობის საუნივერსიტეტო კლინიკის დამწვრობის ცენტრში მოინახულა და მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობას პირადად გაეცნო.
მიმდინარე წლის 25 სექტემბერს შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მეხუთე სამმართველოს მეხუთე სექტორის დასაცავ მონაკვეთზე, წინასწარი ინფორმაციით, გაზის ბალონის აალების შედეგად, სასაზღვრო პოლიციის თანამშრომლებმა - თამაზ ბეროშვილმა, არჩილ რამინაშვილმა და დავით ბერძენიშვილმა სხვადასხვა ხარისხის დამწვრობა მიიღეს. ისინი მკურნალობის კურსს კლინიკაში გადიან. შინაგან საქმეთა სამინისტრო დაშავებული მესაზღვრეების სამედიცინო მომსახურების ხარჯს სრულად აანაზღაურებს.
ამავე ტრაგიკული შემთხვევის დროს დაიღუპა შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის მე-2 ჯგუფის სპეციალისტი, უფროსი ლეიტენანტი ლაშა ჩუბინიძე. შინაგან საქმეთა მინისტრი ქალაქ რუსთავში, დაღუპული მესაზღვრის ოჯახში მივიდა და გარდაცვლილის ოჯახის წევრებს მიუსამძიმრა.

• Minister of Internal Affairs visited the injured border guards
Minister of Internal Affairs, Giorgi Mgebrishvili visited border guards of V sector under the V division of the Border Police, at Khechinashvili University Clinic who were injured as a result of the accident and got familiarized with their health condition.
On September 25, Border Guards of V sector under the V division of the Border Police, namely Tamaz Beroshvili, Archil Ramishvili and Davit Berdzenishvili received different quality burns as a result of the explosion which supposedly was caused by the gas container ignition.
As a result of the tragic accident, the specialist of the second group of the Border Police - Senior Lieutenant Lasha Chubinidze was killed. Minister of Internal Affairs visited the family of the late border guard in Rustavi and expressed his condolences to the family.