• გიორგი მღებრიშვილი უკრაინის რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა ორი ქვეყნის შინაგან საქმეთა სამინისტროებს შორის არსებული თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების საკითხები განიხილეს და პრიორიტეტული მიმართულებები დასახეს.
საქართველოს შს მინისტრი უკრაინის ელჩს შსს-ს აკადემიის მიერ დაგეგმილი საერთაშორისო ტრენინგების პროექტზე ესაუბრა, რომელიც დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით ერთიანი მიდგომების შემუშავებას და პარტნიორ ქვეყნებს შორის მნიშვნელოვანი კონტაქტების დამყარებას შეუწყობს ხელს.
გიორგი მღებრიშვილმა იგორ დოლგოვს შს სამინისტროში ბოლო პერიოდში განხორციელებული მნიშვნელოვანი რეფორმები და პროექტები გააცნო, მათ შორის, მაღალტექნოლოგიური და მულტიფუნქციური ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი, ასევე, კრიმინალური პოლიციის რეფორმირების, საზოგადოებაზე ორიენტირებული პოლიციისა და ანალიზზე დაფუძნებული საპოლიციო საქმიანობის პროექტები.
შეხვედრის დასასრულს, საქართველოს შს მინისტრმა, უკრაინელი კოლეგა - არსენ ავაკოვი საქართველოში პოლიციელის დღის აღსანიშნავ ოფიციალურ ღონისძიებაზე მოიწვია.

• Giorgi Mgebrishvili held meeting with the ambassador of Ukraine
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili held meeting with the ambassador of Ukraine to Georgia- Igor Dolgov.
At the meeting sides discussed issues related to the further cooperation with the law enforcement agencies of between Georgia and Ukraine as well as priority directions.
Minister of Internal Affairs of Georgia acquainted the ambassador with international training projects planned to be held at the MIA Academy, which will be dedicated to the elaboration of the joint approach to the fight against crime and contribute to establishing successful relations with partner states.
Giorgi Mgebrishvili introduced the Ambassador with the implemented and ongoing reforms and priorities including high-tech and multifunctional Join Operations center as well as criminal police reforming, community policing and analysis-based police activity projects.
At the end of the meeting Minister of Internal Affairs invited his Ukrainian colleague to Georgia to celebrate policemen day.