• გიორგი მღებრიშვილი ტალინში მინისტერიალზე გაემგზავრა
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი ესტონეთში გაემგზავრა. გიორგი მღებრიშვილი ტალინში ევროკავშირისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების შინაგან საქმეთა და იუსტიციის მინისტრების შეხვედრაში მიიღებს მონაწილეობას.
მინისტერიალზე სამართალდაცვით სფეროში განხორციელებული რეფორმების, კიბერდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის, მიგრაციისა და საზღვრის მართვის საკითხებს განიხილავენ.
ტალინში ოფიციალური ვიზიტის დროს, გიორგი მღებრიშვილი პირისპირ შეხვედრებს გამართავს ევროკავშირის 7 წევრი ქვეყნის შინაგან საქმეთა მინისტრებთან.

• Giorgi Mgebrishvili has left for Estonia to attend Ministerial
Minister of Internal Affairs of Georgia has left for Estonia. Giorgi Mgebrishvili will take part in the meeting of Ministers of Internal Affairs and Justice of the European Union and Eastern Partnership countries in Tallinn.
At the Ministerial parties will discuss reforms in the field of law enforcement sphere, fight against cybercrime, migration and border management.
During his official visit to Tallinn, Giorgi Mgebrishvili will hold face-to-face meetings with seven EU member states' interior ministers.