• გიორგი მღებრიშვილი პეკინის ტრანსპორტის მართვის ცენტრს ეწვია
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში თავისი პირველი სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, პეკინის ტრანსპორტის მართვის ცენტრს ეწვია.
გიორგი მღებრიშვილმა, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩ დავით აფციაურთან და შს სამინისტროს დელეგაციასთან ერთად, პეკინის ტრანსპორტის მართვის მაღალტექნოლოგიური და მულტიფუნქციური ცენტრი დაათვალიერა და მისი მუშაობის სპეციფიკას გაეცნო.
„პეკინში ფუნქციონირებს საქართველოს შსს-ს ერთობლივი ოპერაციების ცენტრის მსგავსი - ტრანსპორტის მართვის ცენტრი, რომელიც საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებას ემსახურება. მოგეხსენებათ, ჩინეთის ძლიერი მხარე მისი ტექნოლოგიური მიღწევებია. მჯერა, რომ მათი გამოცდილების გაზიარება ჩვენი უწყების ტექნოლოგიურ შესაძლებლობებს კიდევ უფრო გააძლიერებს“, - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა ტრანსპორტის მართვის ცენტრის დათვალიერების შემდეგ.

• Minister of Internal Affairs visited Transport Command Center of Beijing
Minister of Internal Affairs of Georgia Giorgi Mgebrishvili, within the frames of the first working visit to the People’s Republic of China, visited Transport Command Center of Beijing.
Giorgi Mgebrishvili, along with the ambassador of Georgia to the People’s Republic of China- Davit Aptsiauri and MIA delegation got familiarized with work specifics of multi-functional Transport Command Center of Beijing.
“Transport Command Center in Beijing is similar to the Georgian Joint Operations Center, which serves the safety of the traffic. I would like to note that the strongest part of China is its technological achievements. I believe that sharing their experience will further enhance our technological capabilities”-stated Minister of Internal Affairs of Georgia after visiting Transport Command Center of Beijing.