• გიორგი მღებრიშვილი გუდაურში ახალი საბაგიროს გახსნას დაესწრო
გუდაურში მსოფლიოში ერთ-ერთი წამყვანი მწარმოებლის - „Doppelmayr"-ის ახალი საბაგირო გაიხსნა, რომლის ღირებულება 20 მილიონი ლარია. საბაგიროს გახსნის საზეიმო ღონისძიებას საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი, შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი და მთავრობის სხვა წევრები დაესწრნენ.
ახალ სათხილამურო სეზონზე საქართველოს ყველა სამთო-სათხილამურო კურორტზე საზოგადოებრივ წესრიგსა და დამსვენებელთა უსაფრთხოებას შსს-ს საპატრულო პოლიციის ახალი დანაყოფი - მოთხილამურე პატრული დაიცავს. დანაყოფის სპეციალურად გადამზადებული 74 თანამშრომელი გუდაურის, მესტიის (თეთნულდი, ჰაწვალი), ბაკურიანის და გოდერძის უღელტეხილის ზამთრის კურორტების სასრიალო ტრასებზე პატრულირებას სამთო-სათხილამურო ფორმის ტანსაცმლითა და სპეციალური ეკიპირებით განახორციელებს.

• Giorgi Mgebrishvili attended the opening of the cableway in Gudauri
In Gudauri one of the worlds’s leading manufacturer „Doppelmayr" new cableway has been opened, cost of which amount to 20 million GEL. Opening ceremony of the cableway was attended by the Prime Minister Giorgi Kvirikashvii, Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili and representatives of the government.
On the new winter season ski patrol will ensure security of the vacationers and preserve public order in all winter resorts of the country. Specially trained 74 officers will be patrolling Gudauri, mestia (Tetnuldi, Hatsvali) Bakuriani and Goderdzi Pass winter resorts with special uniforms and equipment