• გიორგი მღებრიშვილი ევროპის ჩემპიონ ძიუდოისტებს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბი „მებრძოლის“ წევრებს შეხვდა. კლუბის წევრებმა, საქართველოს ნაკრების სახელით, რამდენიმე დღის წინ პარიზის პრესტიჟულ ტურნირში „გრან სლემი“ ოქროს და ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს.
შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბი ევროპის მოქმედი ჩემპიონია. „მებრძოლმა“ 2015 წლის დეკემბერში ევროპული საკლუბო ჩემპიონატის უმაღლესი ტურნირი - „ოქროს ლიგა“ მოიგო. ქართული ძიუდოს ისტორიაში, შსს-ს გუნდმა პირველმა შეძლო ამ უმაღლესი რანგის ტურნირის თასის მოგება.
შს მინისტრმა სპორტსმენებს გამარჯვება პირადად მიულოცა, სამომავლო გეგმებზე ესაუბრა, მხარდაჭერა აღუთქვა და სამახსოვრო საჩუქრები გადასცა. თავის მხრივ, ძიუდოისტებმა გიორგი მღებრიშვილს სიმბოლურად ძიუდოს კიმონო აჩუქეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ძიუდოს სპორტული კლუბი „მებრძოლი“ 2014 წლის მაისში, შსს-ს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ხელშეწყობით დაარსდა. კლუბის წევრთა უმრავლესობა საქართველოს ნაკრების ძიუდოისტია. ისინი მსოფლიო ჩემპიონატების და საერთაშორისო ტურნირების მრავალგზის პრიზიორები არიან.
წელს შსს-ს ძიუდოისტები მსოფლიოს პირველ საკლუბო ჩემპიონატზე და „რიო-2016“-ის ოლიმპიადაზე იასპარეზებენ.

Mr. Giorgi Mgebrishvili, the Minister of Internal Affairs met the members of the judo sport club of the MIA “Fighter”. A few days ago the club members won the gold and bronze medals in the prestigious tournament in Paris "Grand Slam" where they participated on behalf of Georgian National Team.
The MIA’s judo sport club is the champion of Europe. The “Fighter” won the "Golden League" in December, 2015 in the European Club Championship highest tournament. The MIA’s team is the first in Georgian judo history to win this highest-ranking tournament cup.
The Minister of Internal Affairs personally congratulated the athletes on the victory; he talked about the future plans, expressed the support and awarded with the memorable gifts. For their part, the judokas made a symbolic present to the Minister - judo kimono.
The MIA’s judo sport club “Fighter” was founded in May, 2014 with the support of the Security Police Department of the Ministry of Internal Affairs. The majority of the members are the judokas of Georgian national Team. They have won numerous world championships and the international tournaments.
The MIA’s judokas shall compete in the world's first Club Championship and "Rio 2016" Olympics this year.