შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი ეუთო-ს საპარლამენტო არჩევნების სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს, ალექსანდრე კელჩევსკის შეხვდა.
შეხვედრაზე შს მინისტრმა ქვეყანაში არსებულ წინასაარჩევნო გარემოზე ისაუბრა. გიორგი მღებრიშვილმა ხაზგასმით აღნიშნა სამინისტროს მზაობა 8 ოქტომბრის საპარლამენტო არჩევნების მშვიდ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარების უზრუნველყოფასთან დაკავშირებით.
შს მინისტრმა ეუთო-ს საპარლამენტო არჩევნების სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს მის მიერ რამდენიმე დღის წინ გამოცემული სპეციალური ბრძანება გააცნო, რომელიც შინაგან საქმეთა სამინისტროს მხრიდან არჩევნების დემოკრატიულ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარების მიზნით დამატებითი ღონისძიებების განხორციელებას ითვალისწინებს.
გიორგი მღებრიშვილმა ალექსანდრე კელჩევსკისთან საუბრისას შსს-სა და ცესკო-ს შორის მჭიდრო თანამშრომლობაზეც ისაუბრა. „ცენტრალურ საარჩევნო კომისიასთან ჩვენ ხელი მოვაწერეთ ურთიერთგაგების მემორანდუმს. ასევე, განვიხილეთ თანამშრომლობის დეტალური გეგმები და მოსამზადებელი სამუშაოები. მინდა გითხრათ, რომ სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფები სრულ მზადყოფნაში არიან, უზრუნველყონ სამართლიანი და დემოკრატიული წინასაარჩევნო გარემო,“ - განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili met with Aleksandr Kelchevskiy head of OSCE monitoring mission.
At the meeting Minister discussed pre-election environment in the country and outlined the readiness of the Ministry to ensure safe and peaceful environment on the election day.
Giorgi Mgebrishvili acquainted head of OSCE monitoring mission with specially issued decree which envisages additional activities of police forces for ensuring safe and peaceful environment on the election day.
During the conversation with Aleksandr Kelchevskiy, Minister reviewed the existing close cooperation with Central Election Commission. “We’ve signed memorandum of understanding with CEC and discussed detailed plans as well as preparatory activities. I would like to mention that relevant MIA units are fully prepared to ensure fair and democratic pre-election period”-stated Minister Mgebrishvili.