• გიორგი მღებრიშვილი ბორჯომის მუნიციპალიტეტში ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებს ადგი...
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი ბორჯომის მუნიციპალიტეტში ჩავიდა და შექმნილ ვითარებას ადგილზე გაეცნო. შს მინისტრმა, სამცხე-ჯავახეთის გუბერნატორთან - აკაკი მაჭუტაძესთან ერთად, ვერტმფრენით დაათვალიერა ხანძრის გავრცელების არეალი და იმ ტერიტორიაზე მივიდა, სადაც მეხანძრე-მაშველები ცეცხლის ქრობის სამუშაოებს ასრულებენ.
მიმდინარე წლის 20 აგვისტოს ბორჯომის მუნიციპალიტეტის სოფელ დაბასთან, მთის ფერდობზე, ხანძარი გაჩნდა. შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს სახანძრო-სამაშველო ჯგუფები, ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებთან ერთად, შეტყობინების მიღებისთანავე, მყისიერად ჩაერთნენ ცეცხლის სალოკალიზაციო სამუშაოებში. ხანძრის ქრობის პროცესში, ასევე, აქტიურად მონაწილეობდა შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის ვერტმფრენი.
რთული რელიეფის გამო, ხანძრის კერებამდე სახანძრო ტექნიკის მიყვანა ვერ ხერხდებოდა, რის გამოც სოფელ ყვიბისის მიმდებარე ტერიტორიიდან გზა გაიჭრა, რამაც ხანძრის ეპიცენტრში სახანძრო-სამაშველო ტექნიკის შეყვანა შესაძლებელი გახადა.
200-მდე მეხანძრე-მაშველი ცეცხლის კერებს მთელი ღამის განმავლობაში აქრობდა. მომხდარის შედეგად, არავინ დაშავებულა.

• Giorgi Mgebrishvili got familiarized with the fire- extinguishing activities in ...
Giorgi Mgebrishvili got familiarized with the fire- extinguishing activities in Borjomi municipality
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili arrived to Borjomi municipality and got familiarized with the recent situation on the ground. Minister of Internal Affairs, together with the governor of Samtskhe-Javakheti region – Akaki Matchutidze viewed the areal of fire from the helicopter and arrived to the territory where fire fighters are currently conducting fire-extinguishing activities.
On August 20 of the current year, the fire broke out on the slope of the mountain located near to Daba village, Borjomi municipality. Teams of the fire-fighters of the MIA Emergency Situations Management Agency immediately got involved in the fire localization activities along with the employees of National Forestry Agency. Border Police helicopter was also actively involved in fire-extinguishing activities.
Due to the difficult relief fire-fighting technic could not reach the fire sources, prompting the fire-fighters to make the new road from the side of Kvibisi village,which enabled special technic to be brought in the epicenter of the fire.
Up to 200 fire-fighters were involved in fire extinguishing works throughout the night. No one is injured as a result of the fire.