შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი ავღანეთში გმირულად დაღუპული ქართველი სამხედრო მოსამსახურის ცხედრის გადმოსვენების ცერემონიას დაესწრო და გარდაცვლილის ოჯახს მიუსამძიმრა.
საქართველოს შეიარაღებული ძალების IV მექანიზებული ბრიგადის 43-ე ბატალიონის პირველი კლასის რიგითი ვასილ ყულჯანიშვილი აშშ-ის საჰაერო ძალების სამხედრო თვითმფრინავით, სპეციალური რეისით, ბაგრამის საავიაციო ბაზიდან თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში დღეს ჩამოასვენეს.
სამგლოვიარო ცერემონიას საქართველოს პრეზიდენტი გიორგი მარგველაშვილი, თავდაცვის მინისტრი თინათინ ხიდაშელი, გენერალური შტაბის უფროსი, გენერალ-მაიორი ვახტანგ კაპანაძე, აშშ-ს ელჩი საქართველოში იან კელი, ნატო-ს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელი უილიამ ლაჰიუ, ნატო-ს სამხედრო წარმომადგენელი, პოლკოვნიკი მაქსიმილიან ედერი, საქართველოში აკრედიტებული უცხო ქვეყნების თავდაცვის ატაშეები და დაღუპულის ოჯახის წევრები დაესწრნენ.

Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili attended special ceremony dedicated to the Georgian serviceman who fell heroically in Afghanistan.
Body of the First Class Private Vasil Kuljanishvili who served in the 43rd Battalion of IV Mechanized Brigade of the Georgian Armed Forces was transferred to Georgia by the United States Air Force Plane from Bagram aviation base to Tbilisi International Airport.
The ceremony was attended by the President of Georgia Giorgi Margvelashvili, Minister of Defence Tinatin Khidasheli, Chief of General Staff of the Georgian Armed Forces, Major General Vakhtang Kapanadze, US Ambassador to Georgia Ian C. Kelly, head of NATO Liaison Office William Lahue, NATO military representative Colonel Maximilian Eder, foreign military attaches accredited in Georgia and family members of the deceased soldier.