• გიორგი მღებრიშვილი აშშ-ს ელჩის მოადგილეს შეხვდა
შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი მღებრიშვილი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩის მოადგილეს, ნიკოლას ბერლინერს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა პოზიტიურად შეაფასეს საქართველოს შს სამინისტროსა და აშშ-ს ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის ადმინისტრაციას (DEA) შორის არსებული მჭიდრო და ნაყოფიერი თანამშრომლობა და ურთიერთობების კიდევ უფრო გაღრმავების პერსპექტივაზე იმსჯელეს.
გიორგი მღებრიშვილი ნიკოლას ბერლინელს შს სამინისტროში ბოლო წლებში ნარკოტიკების წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით განხორციელებულ და მიმდინარე პროექტებზე ესაუბრა. შს მინისტრმა ხაზი გაუსვა შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტში შექმნილი ნარკოტრანზიტების განყოფილების წარმატებულ მუშაობას, რის შედეგადაც ნარკოტრანზიტის რამდენიმე მნიშვნელოვანი მარშრუტი გამოვლინდა.
ნიკოლას ბერლინელმა, რომელიც საქართველოში თავის სამწლიანი მოღვაწეობას ასრულებს, გიორგი მღებრიშვილს ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
„ჩემზე დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა თანამშრომლობის იმ დონემ, რომელიც ორ ქვეყანას გააჩნია. განსაკუთრებით გამოვყოფდი თანამშრომლობას შს სამინისტროსთან, რაც დასტურია იმ უნიკალური ურთიერთობებისა, რაც საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს აკავშირებთ“, - განაცხადა აშშ-ს ელჩის მოადგილემ.
შეხვედრაზე განსაკუთრებულად აღინიშნა აშშ-ს საელჩოს მნიშვნელოვანი როლი საქართველოს შს სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებისა და დასავლური სტანდარტების დამკვიდრების პროცესში.
შეხვედრის დასასრულს, გიორგი მღებრიშვილმა აშშ-ს ელჩის მოადგილეს შს სამინისტროსთვის გაწეული მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა და წარმატებები უსურვა.

• Giorgi Mgebrishvili held meeting with deputy chief of mission of the United Stat...
Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili held meeting with the deputy chief of the mission of the United States to Georgia-Nicholas Berliner.
At the meeting sides positively assessed the efficient and intensive cooperation between the Ministry of Internal Affairs of Georgia and Drug Enforcement Administration (DEA) of the United States and discussed prospects to further cooperation in the future.
Gigi Mghebrishvili discussed the ongoing and current projects of the Ministry of Internal Affairs held in the direction of the fight against drugs. The Minister of Internal Affairs of Georgia has underlined the successful operation of the drug-transit division at the Central Criminal Police Department of the MIA, which resulted in revealing several important routes of drug trafficking.
Deputy chief of mission of the US, who ends his three-year work in Georgia, thanked Giorgi Mgebrishvili for fruitful cooperation.
"I was impressed with the level of cooperation that the two countries have. I would particularly like to point out cooperate with the Ministry of Internal Affairs, which is a confirmation of the unique relationship between Georgia and the United States "-stated Nicholas Berliner.
At the meeting, the important role of the US Embassy in the development of the capacity building of Ministry of Internal Affairs and in establishing western standards was underlined.
At the end of the meeting Georgi Mgebrishvili thanked deputy chief of mission for the support of the Ministry of Internal Affairs and wished him success.