• გიორგი გახარიამ და კრიზისის საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურმა წარმომადგენელმა ...
გიორგი გახარიამ და კრიზისის საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურმა წარმომადგენელმა ტოივო კლაარმა საოკუპაციო ხაზზე არსებული ვითარება განიხილეს
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში კრიზისის საკითხებში ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს - ტოივო კლაარს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა რეგიონში უსაფრთხოების კუთხით არსებულ გამოწვევებზე ისაუბრეს და ამ მიმართულებით ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.
გიორგი გახარიამ, ტოივო კლაართან საუბრისას, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე უსაფრთხოების მხრივ გამოკვეთილ გამოწვევებსა და ოკუპაციის ხაზზე არსებულ ვითარებაზე გაამახვილა ყურადღება.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა ხაზი გაუსვა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე საოკუპაციო ძალების მიერ თავისუფალი გადაადგილების უკანონო შეზღუდვას, რაც საფრთხეს უქმნის ადგილზე უსაფრთხოებასა და სტაბილურობას.

• Mr. Giorgi Gakharia and Mr. Toivo Klaar, the EU Special Representative for the S...
Mr. Giorgi Gakharia and Mr. Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia discussed situation across the occupation line
Mr. Giorgi Gakharia, the Vice Prime Minister of Georgia and Minister of Internal Affairs of Georgia held a meeting with Mr. Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia.
At the meeting, the parties discussed security challenges in the region and agreed on deepening the bilateral cooperation in this regard.
During the discussion with Mr. Toivo Klaar Mr. Giorgi Gakharia emphasized the security challenges outlined in the occupied territories as well as the situation existing across the occupied line.
The Minister of Internal Affairs underlined the illegal restriction of free movement by the occupying forces in the occupied territories, which in its turn threatens security and stability on site.