• გიორგი გახარიამ აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივნის თანაშემწეს სამინისტროში „...
გიორგი გახარიამ აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივნის თანაშემწეს სამინისტროში „სისტემური განახლების“ ფარგლებში დაგეგმილი რეფორმები გააცნო
საქართველოს ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი, გიორგი გახარია აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის მდივნის თანაშემწეს, ჯორჯ კენტს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა რეგიონსა და ქვეყანაში უსაფრთხოების კუთხით არსებული საკითხები განიხილეს. გიორგი გახარიამ და ჯორჯ კენტმა, ასევე, ისაუბრეს სახმელეთო საზღვრისა და სანაპირო დაცვის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებსა და ორმხრივი თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების აუცილებლობის საკითხებზე.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის თანაშემწეს სამინისტროში „სისტემური განახლების“ ფარგლებში დაგეგმილი რეფორმები გააცნო.
გიორგი გახარიამ ჯორჯ კენტს აშშ-ს სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ საქართველოსა და შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის გაწეული დახმარებისა და მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.

• Giorgi Gakharia introduced to the U.S. Deputy Assistant Secretary, George Kent t...
Giorgi Gakharia introduced to the U.S. Deputy Assistant Secretary, George Kent the reforms planned within the framework of the “System Renewal”
The Vice Prime Minister, the Minister of Internal Affairs, Giorgi Gakharia held a meeting with George Kent, the U.S. Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs.
Parties to the meeting discussed current security situation in the country as well as in the region. Giorgi Gakharia and George Kent also addressed the challenges related to land border and coast guard and highlighted the necessity for deepening of the bilateral cooperation.
The Minister also introduced to the Assistant Secretary of State the reforms planned within the framework of the “System Renewal”. Giorgi Gakharia expressed his gratitude to George Kent for the U.S. State Department`s continues support and assistance to the Ministry of Internal Affairs of Georgia.