• გიორგი გახარია გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
ვიცე-პრემიერი, შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია საქართველოში გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, ჰაიკე ფაიჩს შეხვდა. შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდნენ ელჩის მოადგილე, მონიკა ლენჰარდი და საქართველოში გერმანიის პოლიციის ატაშე, შტეფან ელერტი.
მხარეებმა საქართველოსა და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი ოპერატიული თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს და ურთიერთობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
გიორგი გახარიამ ხაზი გაუსვა საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის განვითარებაში პოლიციის ატაშეების როლს და თბილისში გერმანიის პოლიციის ატაშეს ოფისის გახსნის მნიშვნელობას. მხარეებმა უკანონოდ მცხოვრებ პირთა რეადმისიის საკითხებში საქართველოსა და გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკას შორის არსებული წარმატებული თანამშრომლობის შესახებაც ისაუბრეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა გერმანიის ელჩს სამინისტროში მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმები გააცნო. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები დასახეს.
გიორგი გახარიამ სტუმრებს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.

• Mr. Giorgi Gakharia held a meeting with the Ambassador of the Federal Republic o...
Mr. Giorgi Gakharia, the Vice Prime Minister and the Minister of Internal Affairs of Georgia, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Georgia, H.E. Heike Peitsch. The meeting was also attended by the Deputy Head of Mission, Monika Lenhard and German Police Attache, Stefan Ehlert.
Parties mentioned tight and efficient operational cooperation existing between the law- enforcement agencies of Georgia and the Federal Republic of Germany and discussed the perspectives of enhancing the cooperation.
Mr. Giorgi Gakharia stressed the role of police attaches in deepening international police cooperation and the importance of opening the office of German Police Attache in Tbilisi. Parties discussed the effective cooperation between Georgia and the Federal Republic of Germany in the issues related to the readmission of illegally residing persons.
The Minister of Internal Affairs of Georgia presented to the Ambassador the Ministry’s ongoing and planned reforms. Parties outlined the plans of future cooperation. Mr. Giorgi Gakharia expressed his gratitude to the German side for its contribution to the capacity building of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.