საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური ვიზიტით ეწვია გერმანიის ფედერალური კრიმინალური სამსახურის პრეზიდენტი, ბ-ნი იორგ ცირკე.
დღესვე გაიმართა შეხვედრები საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრ, ბ-ნ ალექსანდრე ჭიკაიძესა და მინისტრის მოადგილე, ბ-ნ ლევან იზორიასთან.
ბატონმა ცირკემ გამოთქვა საქართველოს შინაგან საქემთა სამინისტროს შესაბამის სამსახურებთან მჭიდრო თანამშრომლობის სურვილი, განსაკუთებით ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის, კრიმინალისტიკისა და თანამშრომელთა კვალიფიკაციის ამაღლების სფეროებში.
დაგეგმილია შეხვედრები ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და საქართველოში ინტერპოლის ეროვნული ცენტრალური ბიუროს ხელმძღვანელებთან.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაცია ასევე მოინახულებს შსს აკადამიას, გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-სა და ძველი თბილისის სამმართველოს.

• Visit of the Delegation of the German Federal Criminal Police Office to Georgia
President of the German Federal Criminal Police Office, Mr. Jrg Ziercke paid an official visit to the Ministry of Internal Affairs.
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Mr. Aleksandre Tchikaidze, together with the Deputy Minister of Internal Affairs, Mr. Levan Izoria, met with Mr. Zierke.
Mr. Ziercke expressed his willingness to intensify cooperation with the Ministry of Internal Affairs of Georgia, especially in the fields of combating organized crime, forensics and capacity building of the employees of the Ministry.
The delegation will hold meetings with the management of the Central Criminal Police Department and the Interpol National Central Bureau in Georgia and pay visits to the MIA Academy, emergency management operative center “112” and the Old Tbilisi Police Division.