შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომელი - ი.გ., ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვისა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით მარკირებას დაქვემდებარებული აქციზური საქონლის აქციზური მარკის გარეშე შენახვა-გადაზიდვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის ავტომობილის, საცხოვრებელი სახლისა და სამუშაო ოთახის ჩხრეკის შედეგად, დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის უაქციზო სიგარეტი, ცეცხლსასროლი იარაღები, ვაზნები, მჭიდები და ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის მე-200 მუხლის მე-3 და 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Employees of the General Inspection arrested one person
As a result of investigative activities and operational measures conducted by the employees of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs, an employee of Shida Kartli Police Department - I.G. was arrested on charges of illegal purchase and storage of firearms and storage and transportation of a large amount of goods without excise, subject to excise stamping.
The crime envisions up to 8 years of imprisonment.
As a result of the search of the detainee's vehicle, residential place and office, law enforcement officers seized a large amount of excise-free cigarettes, as well as firearms, cartridges, magazines and cash as evidence.
The investigation is being conducted under Article 200, part III and Article 236, part 3 of the Criminal Code of Georgia.