საქართველოს პრემიერ-მინისტრი გიორგი კვირიკაშვილი, შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი მღებრიშვილი და მთავრობის სხვა წევრები კახეთში, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული პოლიციელების – მაია ჯავახიშვილის და გელა ლამაზოშვილის დაკრძალვას დაესწრნენ და მათ ოჯახებს მიუსამძიმრეს. მაია ჯავახიშვილი და გელა ლამაზოშვილი საპატიო ყარაულის თანხლებით დაკრძალეს.
2015 წლის 30 დეკემბერს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის კახეთის მთავარი სამმართველოს ეზოში სამართალდარღვევათა აღრიცხვისა და ანალიზის განყოფილების თანამშრომელს, მაია ჯავახიშვილს და პოლიციის კაპიტანს, გელა ლამაზოშვილის სანადირო თოფიდან ესროლეს. ორივე პოლიციელი მიყენებული ჭრილობების შედეგად გარდაიცვალა. პოლიციელებზე თავდასხმაში ბრალდებული კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ცხელ კვალზე დააკავეს.
გარდაცვლილი პოლიციელების დაკრძალვის ხარჯები შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გაიღო. კანონის თანახმად, მათი ოჯახები ასევე ფინანსურ კომპენსაციას მიიღებენ და მათზე მზრუნველობას შინაგან საქმეთა სამინისტრო მომავალშიც გააგრძელებს.

Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili, Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili and other members of the government attended funerals in Telavi of the deceased police officers- Maia Javakhishvili and Gela Lamazoshvili and condoled to their family members. Both police officers were buried in presence of the honor guard.
On December 30, 2015 officers of Kakheri regional division of the Patrol Police Department Maia Javakhishvili and police captain Gela Lamazoshvili were shot from the hunting rifle. Both of them died due to the received injuries. Person responsible for the mentioned crime was detained by Kakheti Police Department immediately.
Funeral expenses were completely covered by the Ministry. According to the acting legislation, their families will be paid financial compensation. Ministry of Internal Affairs will continue to take care of their families as well.